Výcvik

Rozhodně tu nebudeme psát, jak se jednotlivé cviky naučit. Naopak, seznámíme Vás s tím, co už umíme my!

 

Rita je snadno motivovatelná díky své lásce k jídlu:)! Začala jsem s ní cvičit už v den, kdy k nám přijela, sotva se trochu rozkoukala. Začínaly jsme povelem Sedni, který bezpečně zvládla už třetí den v novém domově. Co se jednou naučí, to si pamatuje. To bohužel neplatí jen pro to, co je správné:)!

V jejích osmi měsících jsme začaly cvičit s klikrem a tato metoda se nám moc osvědčila, všechno jde rychleji a mnohem lépe. Začaly jsme povelem Touch (dotkni se mě), který se díky pozitivní motivaci naučila doslova za 5 minut - sotva na zvládnutých povelech pochopila že klik = odměna. Další povely budeme přidávat. Momentálně zdokonalujeme Hop! a Nahoru! (což se hodí hlavně při cestování - naskakování do kufru atd.)

Pokud stále váháte, zda je pro Vás a Vašeho psa klikr ta vhodná pomůcka pro výcvik, vyzkoušejte to! Cena klikru se pohybuje od 10 do 50 korun a naučit se s ním zacházat může opravdu každý.

 

 

Jak to funguje?
(s laskavým svolením Káti Lerlové )

 

Povel Od věku Bezpečně Jen když se jí chce Ne
Slyší na své jméno        
Zvyklá na obojek      
Chůze na vodítku        
Chůze bez vodítka      
Ke mně!      
Sedni! 9 týdnů       
Lehni! 13 týdnů      
Fuj! 9 týdnů       
Vstaň! 4 měsíce      

K noze!

6 měsíců  
Zůstaň! 3 měsíce      
Čekej! 3 měsíce    

Štěkej!

Hlídej!

6 měsíců    

Ticho!

6 měsíců    
Okolo! 4 měsíce      
Touch! 7 měsíců      

Pac!

Druhou!

5 měsíců      
Nesmíš! 5 měsíců      
Neskákej! 3 měsíce      

 

 

S loveckým výcvikem pod odborným vedením paní Marie Šustové v Neuměřicích začínáme od března 2011. Abychom tam nabyly úplně vyvalené, tak už jsme ty základy trochu procvičily, už je budeme jen prohloubovat a pokračovat dále. Ráda bych, aby Rita byla připravena na složení OVVR v letošním roce. V příštích letech pak absolvujeme i náročnější zkoušky.

www.retriever-training.cz/ 


Rita je přirozený talent a vyniká velkou chutí do práce a hlavně spolupráce. Povely využívané v myslivecké kynologii jsme cvičily už dávno, od prosince pak cvičíme s atrapou kachny, spárkem a dummy. Ráda bych ji začala přivykat na nošení opravdové zvěře - se vším co k tomu patří: pachy, peří, srst, neposlušně bimbající hlavy, nohy, křídla co se pletou před oči:)!

 

 

Povel Od věku Bezpečně Jen když se nám chce Ne

Přines!

Aport!

4 měsíců       
Hledej!  5 měsíců     
 Nes! 4 měsíců       
 Drž!  4 měsíců
 Vpřed!  5 měsíců
         
         
         
         

 

Text: panička Káča