generated by sloganizer.net

 Narodila jsem se na sklonku uplakaného jara 3.5.roku 2010.

 Od prvního volání přírody, které spojilo mé rodiče uplynulo 62 dní. Dva měsíce před mým narozením (tedy 3.3. tohoto roku) se panička mojí maminky vypravila do Německa na dalekou cestu za mým tatínkem. A povedlo se! Za pár dní potom (29.03.2010) byla maminka s paničkou Zuzankou u pana doktora a ten potvrdil (představte si, že i psí maminky chodí na ultrazvuk!), že se v bříšku něco děje.


(na svatební cestě v Německu)

Přesně jeden den po maminčiných 3. narozeninách jsem se na svět vyklubala já a mých 8 sourozenců - 5 silných kluků a 4 sladké holčičky! Většina mláďátek (jak lidských tak zvířecích) se rodí v noci nebo brzy k ránu. Moje maminka si však vybrala dobu méně příhodnou. V pondělí před obědem v 10:35 přišlo na svět první štěňátko - můj první bráška. Pak další bráška...a další...11:01 konečně sestřička! A za dalších 9 minut další psí slečna! A pejsek! A až ve 13:40 já! A nakonec další fenečka! A poslední bráška byl venku až v podvečer v 16:30! Úctyhodný výkon mamko! Abyste rozuměli, já a moji sourozenci jsme maminčina první miminka! Ano, jsme první vrh CHS Black Lolly - vrh A.

 

 

Na krk jsem dostala oranžovou mašličku. To aby nás od sebe rozeznali! Po narození jsme totiž jeden jako druhý! A toto už je video z prvních dní našeho života! Mamka mě tam zrovna nešetří co:)? Ale její veliký teplý jazyk nám neublíží. Moje mamka je vůbec moc pečlivá a starostlivá! A něžná! Všechny nás hlídá, abychom se jí nepoztráceli. Kdyby nás tak viděl tatínek! Tady jsme ještě s maminkou v porodní bedně všichni... říkám to moc nerada, ale jedno štěňátko se i přes veškerou snahu maminky a mých prvních pánečků nedožilo 14 dnů. A to je mi moc líto. Byla to holčička s červenou mašlí a doufám, že ji v tom psím nebíčku už nic netrápí. Byla jsem ještě příliš maličká, než abych si pamatovala všechny detaily a na svojí milou sestřičku mám jen mlhavé vzpomínky. Ani jsem jí neviděla, protože jsem měla ještě zalepená očička. Zbylo nám tu po ní jen tohle video, které natočila moje první panička. Jsme tam spolu. Jsme tam vlastně všichni a je nám tam teprve 7 dní! No nejsme úžasní:)?

Tak a teď z veselejšího soudku! Moje první panička Zuzka tvrdí, že jsem byla pěkný ďáblík:)! Přesto, že jsem se narodila jako téměř nejmenší štěně z vrhu nenechala jsem si nic líbit! Už po deseti dnech jsem vážila skoro 2x tolik, než když jsem se narodila! Prostě jsem se nenechala odstrčit od mámina cecíku, přestože moji sourozenci byli v přesile! Všude jsem musela být první! Všechno jsem chtěla vidět! U všeho jsem musela být! Jsem průzkumník! Jsem hravá a zvídavá, jsem (jak říká Zuzka) správný flatík!

 

 

  Váhová (g) a výšková (cm) tabulka

 

                                

 

  Aktuální data - zjištěno 21.9.2010
Váha cca 19,6 kilogramů
Výška cca 53 centimetrů v kohoutku

 

 

Svoji paničku jsem poprvé spatřila 18. května. Ještě předtím však došlo na pár nevyhnutelných událostí, díky kterým jsme spolu. První její e-mail Zuzce bylo spíš takovým krokem do neznáma. Sepsán a odeslán do Prahy do virtuální schránky Zuzky a mamči Arwen byl 1.6. 2010. Zkontaktovaly je tedy mnohem dříve, než proběhla maturita a ještě daleko před tím, než o svém plánu (mít pejska co nejdříve) pověděla rodičům. Ještě než na internetu narazila na lákavý inzerát spojila  se s majitelkou CHS Amaltea, která plánovala štěňata na letošní pozdní léto. Prohodily si pár vřelých dopisů a dostalo se jí i milého pozvání na návštěvu - podívat se na budoucí psí maminku i prostředí ve kterém budou štěňata prvních pár týdnů vyrůstat. Zdálo se být všechno jasné. Štěně bude na zimu. Rodiče s tím počítali. Jenže poté, co se panička pochlubila přátelům, začali jí od toho "zrazovat", že štěně na zimu je hloupost - zima, brzo tma, atd. A tak panička zalovila v inzerci. Až našla toto: 

Chovná stanice zadá černá štěňátka Flat Coated Retrievera ze zahraničního krytí (Německo). Matka: Arwen z Čertova doupěte Otec: CH Featherstone’ s Magic Riddle (import Nizozemí) Oba rodiče výstavně úspěšní, 100% zdraví. Máme 8 miminek - 3 fenečky a 5 pejsků. Šťěňátka se nám narodila v pondělí 3.5.2010 a k odběru budou začátkem července. Vysoké předpoklady pro výstavy, práci, sport i jako společník. Chovatelský servis a trvalý kontakt považujeme za samozřejmost.  

 

A kontakt, číslo, adrese, odkaz na webové stránky. (které se ti mimochodem Zuzi moc povedly:) Lákalo to. V adrese navíc stálo Praha 6, tedy několik kilomterů od domova (CHS Amaltea se nachází na Moravě - což nakonec asi rozhodlo). Napsala tedy pár řádků. Odpověď přišla za okamžik. Panička čte..a čte. Že moc zdraví, ale že fenečky jsou zabrané. A že jedni zájemci váhají, zda čubinku či psíka. Teď co s rodiči? (Naštěstí žádný problém..) Přijímačky na VŠ. A nekonečné hodiny čekání na vyřčený ortel. Ale vyplatilo se! Jedna fenka se uvolnila, máte ještě zájem? Ano! Jistě, že mám! (To jsem ještě nevěděla, žes to Rituško ty, i když podle fotek jsi byla můj tajný favorit už dávno předtím - pozn. paničky) A tak se to stalo. První návštěva, druhá,... Milé dopisování se Zuzkou a domluvení se na datumu odběru: 6.7.2010! Tak nám držte palce:)!

Plánovaný odběr se skutečně uskutečnil 6.7.2010, Rituška právě "slavila" 66. den na tomto světě:)! Do Prahy jsme dorazili kolem desáté hodiny. Rita odešla z domova jako 6. štěně. Ještě jednou mnohokrát děkujeme CHS Black Lolly!

Rita postoj 60. den (Foto: CHS Black Lolly)

 

Moje zdravotní karta

 

Moje úspěchy

Foto a video: CHS Black Lolly

Text: Rita