RITA

jméno italského původu - význam: perla

Rita se narodila v malé rodinné chovatelské stanici na okraji Prahy. CHS Black Lolly vlastní pouze jednu chovnou fenu - matku vrhu A - Arwen z Čertova doupěte, která byla uchovněna teprve letos v lednu. I oficiálního uznání se tato chovatelská stanice dočkala teprve nedávno - 2.3.2010. Téměř přesně o dva měsíce dříve, než se narodila první štěňata.

 

V jejich rodokmenu je spousta psů, kteří stojí za zmínku, neboť neměli zrovna malé úspěchy. Najdou se tu šampioni několika zemí i kontinentů, odchovanci světoznámých chovatelských stanic i psi, bez kterých by si tu pomyslnou síň slávy už milovníci tohoto plemene ani nedovedli představit. Spojily se dvě větve, dva proudy: česká historie se světovými chovy. Ani jeden ze psů, kteří se podíleli na vzniku nového života v CHS Black Lolly, by si nezasloužil opomenout v tomto příběhu, všichni něco znamenali. Ať už pro chov nebo pro svého pána. Všichni byli vyjímeční...

Doufejme, že něco z jejich elánu, pracovitosti a krásy zanechalo stopy i na naší Rituně:)! Zatím to vypadá, že zdědila opravdovou retrívří "vodní úchylku" a chuť k práci ve vodě a z toho jsem opravdu nadšená! Nechybí ani nadšení z mnohých zaměstnání a ona typická přítulnost a přátelskost. Je zvědavá a hravá, jako ostatně většina štěňátek. Zatím vše naznačuje tomu, že po tatínkovi zdědila poctivý hedvábný kožíšek a po mamince inteligentní výraz a dobře modelovanou hlavu. Ale co z ní opravdu bude - na to si budeme muset přátelé, ještě nějaký ten čas počkat:)!